Spotkanie z Panią Zimą - scenariusz zajęć dla grupy 3-4 latków. Grupa wiekowa: 3-4 latki. Cele ogólne: - zapoznanie z aktualną porą roku, utrwalenie nazw pór roku i kolejności ich występowania. - rozpoznawanie zjawisk atmosferycznych towarzyszących zimie.
Scenariusz zajęćTemat: Zimowe zabawy z grupa 3 – latkówProwadząca: Joanna SwendCzas trwania: ok. 30 czynna – zadania stawiane dziecku do wykonania, oglądowa – osobisty przykład nauczyciela, oglądanie obrazków ilustrujących wiersz, słowna – wysłuchanie wiersza, odpowiadanie na pytania dot. wiersza zabawy muzyczno – pracy: grupowa, indywidualna, Środki dydaktyczne: pacynka bałwanek, wiersz „Bałwan”, sylwety z papieru – rodzina, bałwan, bałwanki małe i duże, elementy bałwana, muzyka: „Zimowa zabawa”, „Zimno nam w paluszki”, A. Vivaldi „Zima”, emblematy – śnieżynka i bałwanki, instrumenty – cymbałki, bębenek, trójkąt, bałwankowe medale, bałwany wykonane z talerzyków, pompony papierowe elementy bałwanków, bałwanek – wzór pracy plastycznejCele ogólne: - wdrażanie do uważnego słuchania poleceń, skupienia się na wykonywanych czynnościach,- wdrażanie do zgodnego współdziałania w grupie i w parach,- rozwijanie umiejętności matematycznych: przeliczanie, klasyfikowanie wg. wielkości,- rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej,- rozwijanie pamięci, Cele operacyjne:Dziecko:- uważnie słucha wiersza, odpowiada na pytania związane z tekstem,- rozpoznaje dźwięki wysokie i niskie, ilustruje tę różnicę ruchem,- prawidłowo przelicza sylwetki bałwanków,- prawidłowo wskazuje bałwanka, o którym mówi nauczyciel po opisie słownym,- określa zmiany jakie zaszły w szeregu sylwet (zamiana miejsc, zniknięcie)- prawidłowo określa wielkości sylwet bałwanków: duży lub mały,- wykonuje ćwiczenia oddechowe – wdycha powietrze nosem, wypuszcza buzią,- ozdabia sylwetę bałwanka wg. zaprezentowanego wzoru,Przebieg:1. Powitanie uczestników piosenką "Wszyscy są", nauczyciel zapowiada gościa, który niebawem się zjawi, zaproszenie dzieci do wspólnych zabaw, (niedługo przyjdzie do nas gość, a co to będzie za gość dowiecie się jak posłuchacie uważnie wierszyka o rodzince, która wybrała się na spacer do parku2. Wysłuchanie wiersza - teatrzyku pt. „Bałwan” ilustrowanego sylwetami postaci występujących w wierszu, odpowiadanie na pytania dot. treści wiersza,BałwanGdy wychodzimy z samego rana,Ulepić w parku wielkiego pana,Ja, mama, tata, no i mój brat,Pokryty śniegiem jest cały garnek, marchew, guziki,Po drodze tata znajduje choć niecierpliwi i pełni zapału,Śniegowe kule lepimy z nich ulepił nasz tataI będzie chyba stała do lata!Niewiele mniejszą zrobiła mama,Będzie to brzuch naszego całkiem małą, wspólnymi siłami,Ulepiliśmy z braciszkiem nas tato, mówiąc te słowa:"Mała, lecz ważna - będzie to głowa".Nosem - marchewka, oczami - guziki,Rękami będą suche na głowę - praca skończona,I cała rodzina zadowolona! odpowiadanie na pytaniaCo nam powstało?kto lepił bałwana?z czego ulepiony został bałwan?kto ulepił największą kulę?kto ulepił średnią kulę?kto ulepił najmniejszą?Co jeszcze było potrzebne do zrobienia bałwana np. do zrobienia nosa?Doklejenie bałwankowi szalika i guzikówPowitanie pacynki bałwana, który zaprasza dzieci do dalszych zabaw (obudzenie bałwanka, który czekał na zimę).3. ćw. oddechowe, zabawa muzyczno - ruchowa "Zimno nam w paluszki"Bałwan mówi dzieciom, że lubi zimno i zimę, ale dzieci nie lubią dlatego można się rozgrzać zabawą muzyczno- ruchową „zimno nam w paluszki” z klaskaniem i tupaniem, podsumowanie jak możemy się rozgrzać ruszając się: klaskanie, pocieranie rączek, tupanie, podskoki, ćwiczenia oddechowe dmuchając na swoje dłonie 4. Zabawa dydaktyczna "Bałwankowa rodzina" przy tablicy- n. El pokazuje po kolei ( bałwanek zły, smutny, wesoły w okularach) przeliczenie sylwet bałwanków,(5 bałwanków) (2 na końcu małe zniknęły) (1 nowy się pojawił) i znowu jeden nowy się pojawił z przodu (liczenie ile ich jest) zamieniają się miejscami kilka razy,- odgadywanie, o którym bałwanku mówi nauczyciel po opisie słownym (bałwankowe zagadki – bałwanek, o którym myślę, jest gruby, duży, ma niebieską czapkę i okulary przeciwsłoneczne, który to bałwanek?) Zabawa muzyczno - ruchowa "Saneczki" - rozpoznawanie dźwięków wysokich i niskichnauczycielka przykleja dziewczynkom – śnieżynki, a chłopcom – bałwanki, dzieci otwierają oczy, a następnie łączą się w pary bałwanek – śnieżynka, łapią się za ręce robią „saneczki” n El. prezentuje, gdy grają dźwięki wysokie saneczki jadą (trójkąt), gdy niskie (bębenek) przewracają się i machają nóżkami7. Masażyki rozgrzanie rąk i palców. Wykonanie masażu na plecach kolegi z uwzględnieniem ruchów adekwatnych do treści wierszyka. Potem zamiana! Wieje, wieje wiatr - lekko dmuchamy we włosy kolegiMrozek szczypie w uszy - delikatnie szczypiemyŚnieżek mocno w oczy prószy- stukamy w plecy opuszkami palcówDzieci biegną do ogródka - szybkie ruchy palcami wskazującymi na przemianLepią ze śniegu zimowego ludka - rysowanie bałwanka 8. ćwiczenie klasyfikacyjne "Bałwanki do pracy - bałwanki do przedszkola" dzieci losują po jednym bałwanku, określają jego wielkość (duży – mały) i przyklejają po odpowiedniej stronie tablicy (małe idą do przedszkola duże do pracy) (policzenie ile bałwanków poszło do przedszkola – jest małych, a ile do pracy jest dużych)9. Praca plastyczna bałwanki z talerzyków (etap II – doklejanie garnka, oczu, guzików, szalika) przy muzyce A. Vivaldi „Zima”, podziękowanie za udział w zajęciach pożegnanie bałwanka, rozdanie dzieciom emblematów z bałwankiem - Olafem "Przyjaciele śniegowego bałwanka"
Przebieg zajęć. 1. Czynności wstępne. Rodzice i dzieci losują z koszyka kotyliony z emblematami przedstawiającymi jeża, wiewiórkę, niedźwiedzia lub liska. Kotyliony przyklejone zostają do ubrań. 2. Powitanie rodziców piosenką „Idzie jesień”. Dzieci ustawione w półkolu na dywanie śpiewają piosenkę. 3.
Scenariusz zajęć dla dzieci trzyletnich z grupy „Tygryski” (Stwarzanie warunków służących rozwijaniu umiejętności wypowiadania się poprzez muzykę i plastykę) Temat zajęć: My się zimy nie boimy i wesoło się bawimy Opracowała: mgr Jolanta Basa Podstawa programowa: – Kształtowanie umiejętności społecznych dzieci: porozumiewanie się z dorosłymi i dziećmi, zgodne funkcjonowanie w zabawie i w sytuacjach zadaniowych, – Wspomaganie rozwoju mowy dzieci, – Wspieranie dzieci w rozwijaniu czynności intelektualnych, które stosują w poznawaniu i rozumieniu siebie i swojego otoczenia, – Wychowanie przez sztukę – muzyka i śpiew, pląsy i taniec; różne formy plastyczne. Pomoce edukacyjne: – biała bibuła marszczona, biała tkanina, płyta CD z utworem „Tańczący śnieg” C. Debussy’ego (Entliczek-pentliczek – Wyd. Nowa Era), paski niebieskiej bibuły, czarno-białe gazety, duże arkusze białego papieru, dwustronna taśma samoprzylepna, czapka i szalik, czarny i brązowy papier samoprzylepny, plastykowa marchewka, płyta CD z piosenką „Tupu, tup, po śniegu” (Entliczek-pentliczek – Wyd. Nowa Era), niebieskie kartki papieru, białe koronki i firanki, biała pasta do zębów, klej, klamerki. Cele nieoperacyjne: – tworzenie odpowiedniego klimatu potrzebnego do odbierania i wyrażania przeżyć artystycznych, – stwarzanie dzieciom możliwości do wyzwalania własnej spontanicznej ekspresji twórczej, – organizowanie dzieciom sytuacji edukacyjnych, zapewniających satysfakcję z własnych działań i akceptację ich efektów, – stwarzanie dzieciom warunków umożliwiających rozwijanie i kształtowanie sfery uczuć, procesów poznawczych, myślenia, – organizowanie sytuacji kształtujących otwartość wobec świata zewnętrznego i świata własnych uczuć. Cele szczegółowe: Dzieci: – wypowiadają się swobodnie na dany temat, – wykonują zadania plastyczno-muzyczne, – naśladują ruchem treść opowiadania, – śpiewają piosenkę i ilustrują ją ruchem. Metody pracy: – działalność plastyczno-muzyczna z elementami aktywności ruchowej, rozmowa, swobodne wypowiedzi ustne, ruch przy muzyce, zabawy edukacyjne. Formy pracy: – praca zbiorowa, praca indywidualna. Przebieg zajęć: 1. „Porozmawiajmy o zimie” – rozmowa wprowadzająca do zajęć: – Kto z was wie, jaką teraz mamy porę roku? Zimę. – A co możecie robić zimą? Jeździć na sankach, lepić bałwana, rzucać się śnieżkami, chodzić z rodzicami na spacery. – A z chmur co zimą pada? Śnieg, różne płatki śniegowe. – Dzisiaj pobawimy się w zabawy związane z zimą. 2. „Nasze śniegowe płatki” – zabawa plastyczna. Dzieci wydzierają dowolne kształty z białej bibuły marszczonej. Układają je na dużym kawałku białej tkaniny rozłożonej na podłodze. Dzieci ustawiają się dookoła tkaniny, chwytają za jej brzegi, unoszą do góry i lekko falują. Obserwują poruszające się bibułkowe śniegowe płatki. 3. „Jesteśmy płatkami śniegu” – ćwiczenie z zakresu analogii personalnej. Nauczycielka opowiada, a dzieci starają się wyobrazić sobie, jak może czuć się płatek śniegu. Próbują wyrazić to za pomocą ruchu, mimiki przy spokojnej muzyce, tańcząc ze zwiewnymi paskami bibuły. „Wyobraźcie sobie, że jesteście płatkami śniegu. Każdy z was jest inny, piękny, niepowtarzalny. Poruszacie się lekko, delikatnie, tańczycie, wirujecie w koło. Jest wam dobrze, czujecie się wspaniale. Wokół siebie spotykacie inne płatki śniegu. Delikatnie się z nimi witacie, głaszczecie je, tańczycie delikatnie, na paluszkach. A teraz opadacie wolniutko na ziemię, zamykacie oczy i wyobrażacie sobie, jak wygląda taki śniegowy świat.” – Dzieci otwierają oczy, próbują opowiedzieć, jak się czuły, kiedy były płatkami śniegu. 4. „Bałwanek Tygrysków” – zabawy plastyczno-muzyczne. a) dzieci formują z czarno-białych gazet „śniegowe kule” – podrzucają je wysoko do góry, – rzucają w kolegów. (Przypominamy dzieciom o zasadach bezpiecznej zabawy, a przede wszystkim o tym, że nie wolno rzucać „śniegowych kul” w głowy kolegów). b) „Wspólne lepienie bałwana” – dzieci zbierają „śniegowe kule” i wkładają je w trzy duże arkusze białego papieru. Gdy wszystkie śnieżki są zebrane, nauczycielka skleja końcówki „kul”, zlepia kule ze sobą. Dokleja z boku średniej kuli małe kule – ręce bałwanka. Na górę zakłada czapkę i przewiązuje szyję bałwanka szalikiem. – Następnie pyta dzieci, czego bałwankowi brakuje? – dzieci odpowiadają. Nauczycielka wybiera chętne dzieci, które naklejają we właściwym miejscu: oczy, nos, usta, guziki. c) „Zabawa wokół bałwanka” – śpiewanie i ilustrowanie piosenki ruchem (nauczycielka stawia na środku sali bałwanka, a dzieci tańczą wokół niego). „Tupu, tup, po śniegu” 1. Przyszła zima biała, śniegu nasypała, zamroziła wodę, staw przykryła lodem. Ref. (x 2): Tupu, tup, po śniegu, dzyń, dzyń, dzyń, na sankach, skrzypu, skrzyp, na mrozie, lepimy bałwanka. 2. Kraczą głośno wrony: Marzną nam ogony. Mamy pusto w brzuszku, dajcie nam okruszków! Ref.: Tupu, tup… 3. Ciepłe rękawiczki i wełniany szalik. Białej, ostrej zimy nie boję się wcale. Ref.: Tupu, tup… 5. „A śnieżek pada i pada” – praca plastyczna. Dzieci otrzymują niebieskie kartki papieru. U góry kartki naklejają chmurki wycięte z białych koronek i firanek. Następnie wskazujący palec maczają w białej paście do zębów i odciskają pod chmurkami jako padający śnieg. Gotowe prace dzieci przypinają klamerkami na sznurku, tworząc z nich zimową wystawę.
1. Powitanie - Piosenka „Wszyscy są”. 2. Rozmowa kierowana na temat poznanych owoców, wskazywanie indywidualnie przez dzieci owoców zgodnie z instrukcją nauczyciela. 3. Zabawa przy piosence „Pac gruszka” - improwizacja ruchowa treści piosenki. 4. „Liczymy jabłka” - zabawa dydaktyczna w przeliczanie w dostępnym zakresie na
Scenariuszowi towarzyszy gotowa pomoc dydaktyczna – podkład muzyczny do piosenki „Kolorowa wiosna”. Znajdziesz go TU. Inscenizacja o wiosennej tematyce, która została przygotowana z uwzględnieniem możliwości dzieci 3-, 4-letnich. Scena 7. Na scenę wchodzą Słońce, Wietrzyki i Deszcz. Wypowiadając ostatni wers, Słońce tupie nogą i mówi głośno. Wietrzyki 1 i 2, kiedy wypowiadają swoją rolę, zwracają się twarzą do Słońca. Wietrzyk 2 dmucha i wypowiada swoją rolę głośno, udając groźbę. Deszczyk tupie delikatnie nogami o podłogę. Kwestię wypowiada spokojnie, powoli, melancholijnie. Następnie aktorzy wracają na swoje miejsca. Słońce: Wiosno, Wiosno ukochana, jak dobrze, że zima pożegnana. Teraz ja na niebie rządzę i chmurami rozporządzę. Wietrzyk 1: To nie lato, Słonko drogie. Nie bądź dla nas takie srogie. Pozwól listkom się kołysać i kwiatom powoli rozkwitać. Wietrzyk 2: Nie bądź taki pewny swego, drogi kolego. Kiedy dmuchnę, chuchnę w chmurę, to zrobię w niej dziurę i deszcz poproszę, by pokapał sobie trochę. Deszczyk: Kap, kap, kap, delikatnie w szyby stukam, swego miejsca tutaj szukam. Wiem, że czasem w kość wam daję i że miewam złe zwyczaje. Dziś do przyjaciół Wiosny dołączyłem, by roślinkom milej było. Kiedy kwitną i wzrastają, ludzi urodą zachwycają. Pomoce Pliki umieszczone są do osobnego pobrania Your browser does not support the audio element.
Tydzień 20 – Uprawiamy sporty zimowe. Dziecko zapozna się z różnymi dyscyplinami sportów zimowych oraz zabaw na śniegu. Pozna i nazwie sprzęty sportowe wykorzystywane w różnych dyscyplinach. Dziecko będzie rozwijać umiejętności i sprawność grafomotoryczną, pisząc po śladzie i wykonując proste szlaczki literopodobne. Pozna
Temat: Ubieramy z podstawy programowej wychowania 1 p. 1,2, Ob. 3 p. 1,2, Ob. 4 Ob. 5 p. 3,4, Ob. 9 p. 2, Ob. 11 p. 1Cel ogólny;Określanie zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla poszczególnych elementów garderoby, dopasowywanie ich do odpowiedniej części szczegółowe;Dziecko;- Nazywa i wskazuje poszczególne części ciała i elementy garderoby, kojarzy je ze sobą (3,4l.)- Porządkuje graficzne części garderoby z odpowiednią częścią ciała. (3,,4l.)- Reaguje na sygnał dźwiękowy (3,4l.)- Orientuje się w schemacie własnego ciała (3,4l.)- Określa charakterystyczne cechy pory roku zimy ( Dobiera się w pary (3,4l.)- Rozpoznaje podstawowe kolory (3,4l.)- Prawidłowo trzyma pędzel (4l.)- Maluje farbami przestrzegając zasad ostrożności (3,4l.)- Rozwiązuje zagadki tekstowe (4l.)- Uczestniczy w zabawach (3l.)Metody- burza mózgów- metoda skojarzeń- opowieść ruchowa- praca z ilustracjąŚrodki dydaktyczne;ilustracja zimy, tamburyno, zagadki, sylwety butów , sylwety strojów, schemat postaci, kontury szalika, czapki, rękawiczek, farby, pędzle, podkładki. Przebieg;1. Burza mózgów „Co to za pora roku” – w oparciu o ilustrację. Nazywanie charakterystycznych dla zimy zjawisk Zabawa „Kolorowe pary butów” Dzieci otrzymują sylwety butów, biegają po sali na znak nauczyciela podniesiony but, muszą odszukać osobę mającą but w takim samym kolorze jak Rozwiązywanie zagadek; Miewa daszek z przodu, chociaż to nie przed słońcem i chłodem włożona na głowę. (czapka) Z grubego, futra czy kożucha, Ma rękawy, kołnierz, może też mieć nas przed zimną porą, wichrem i śnieżycą (kurtka, palto) Na szyję włożony, na drutach zrobiony. Chroni przed grypą, a także przed chrypą. (szalik) W czasie mroźnej zimy ręce wam chronimy. (rękawiczki) Małe, średnie i duże, lubią piesze podróże. Chronią moje stopy w mroźne dni lub słoty. (buty) Rozmowa nt części garderoby i części ciała na jakie je Zabawa ruchowa Spacer przez zaspy śniegu. Dzieci naśladują ruchem ubieranie się na spacer następnie maszerują w rytm grającego tamburyna, gdy tamburyno przestaje wydawać dźwięki ich zadaniem jest stanąć Zabawa dydaktyczna „Ubieramy dziewczynkę na zimowy spacer” Zadaniem dzieci jest wybranie odpowiedniej garderoby dla dziewczynki na zimowy spacer (wykorzystanie postaci wyciętej z papieru i papierowych ubrań.) 6. Zabawa Ubrania Dzieci mają za zadanie skojarzyć ilustrację przedstawiającą czapkę, rękawiczki, szalik i buty z odpowiednią częścią ciała. Nauczyciel pokazuje ilustrację a dzieci dotykają odpowiedniej części Praca plastyczna Przypomnienie zasad ostrożności w trakcie malowania farbami. Dzieci otrzymują sylwety czapki, szalika (3l.) rękawiczek (4l.) ich zadaniem jest pomalowanie w dowolny sposób.
1.Powitanie grupy piosenką ”Wszyscy są witam was zaczynamy już czas..”. 2.Oglądanie tablicy na której wywieszone są koła i kwadraty. 3.Wysłuchanie fragmentu wiersza pt „W pogoni za kwadratem ”M.Terlikowej z jednoczesnym demonstrowaniem figury. Kwadrat-to jest dziwna figura , bo nie wiadomo , gdzie dół. gdzie góra. Do góry
Scenariusz zajęć dla dzieci 3 – letnich Cykl tematyczny: Nadchodzi zima Grupa: 3 – latki Cel główny: doskonalenie sprawności manualnej rąk Cele operacyjne: mówią zabawę na powitanie chętnie słuchają rymowanki i inscenizują ją starają się nazywać elementy pogody chętnie uczestniczą w zabawach reagują na umówiony sygnał starają się w miarę swoich możliwości wykonywać pracę plastyczną próbują prawidłowo trzymać kredkę starają się przestrzegać umownych reguł odkładają kredki na swoje miejsce układają śnieżynkę pod odpowiednim kształtem Pomoce dydaktyczne: zabawa na powitanie „W ten zimowy czas”, obrazki przedstawiające różne elementy pogody, rymowanka „Płatki śniegu”, trójkąt, śnieżynki w 3 kształtach, szablony śnieżynek do pokolorowania Metody: -czynne: zadań stawianych dziecku, kierowania własną działalnością dziecka -słowne: rozmowa, żywego słowa, instrukcje -percepcyjne: obserwacja, pokaz Formy: -grupowa -indywidualna -zbiorowa Przebieg zajęć: 1. Zabawa na powitanie „W ten zimowy czas” W ten zimowy czas klaszczą w ręce witam wszystkich was. kłaniają się Jedną ręką pomachamy, machają jedną ręką jednym okiem pomrugamy puszczają oczka i sąsiada przywitamy. podają rękę sąsiadowi stojącemu z jednej i z drugiej strony dydaktyczna „Zimowa pogoda” Nauczyciel odsłania obrazki przedstawiające różne elementy pogody. Dzieci nazywają obrazki np.: padający deszcz, padający śnieg, słońce, burza, wiejący wiatr. Dzieci wskazują te, które mogą występować zimą. rymowanki „Płatki śniegu” (zabawa z rymowanką) Dzieci Zima, zima jest wesoło klaszczą w ręce tańczą płatki śniegu wkoło wyciągają ręce w górę, szybko poruszają dłońmi w jedną i w drugą stronę Płatki śniegu w krąg wirują obracają się wokół własnej osi dzieciom sanki obiecują. Kłaniają się Rozmowa nt. rymowanki: O czym wam czytałam? O jakiej porze roku była mowa? Co robiły płatki śniegu? orientacyjno – porządkowa „Wirujące płatki śniegu” N-el gra na trójkącie. Dzieci – płatki śniegu swobodnie wirują po sali. Kiedy dźwięki trójkąta cichną, płatki śniegu opadają – dzieci powoli przykucają i chowają głowy w ramiona. Gdy n-el ponownie gra na trójkącie dzieci – płatki śniegu ponownie wirują po sali. ćwicząca spostrzegawczość „Taka sama śnieżynka” N-el kładzie na dywanie śnieżynki w 3 kształtach. Dzieci losują z woreczka po jednej śnieżynce i układają pod odpowiednim kształtem. ruchowa o charakterze integracyjnym „Śnieżynka do śnieżynki” Dzieci dobierają się parami. Wykonują polecenia n-la np. śnieżynki podają sobie ręce, dotykają się brzuchami, dotykają się plecami. Na hasło „śnieżynka do śnieżynki” – dzieci zmieniają partnera. paluszki z wykorzystaniem rymowanki „Pada deszcz…” Pada deszczyk, pada, pada coraz więcej z nieba spada Jak z konewki woda leci a tu błyskawica świeci. Grzmot. plastyczna „Śnieżynki” Kolorowanie kredkami świecowymi szablonów śnieżynek. dzieci naklejkami, zorganizowanie wystawy prac. Autor: Anna Pękalska
Jadą Misie - scenariusz zajęć Metodą Dobrego Startu W krainie kwiatów - scenariusz zajęć dydaktycznych Szaruga jesienna w mieście - scenariusz zajęć dydaktycznych w grupie 3-4 latków
i Neuroróżnorodni Zabawy z Panią Zimą – scenariusz zajęć w grupie 3-latkówZima jako jedna z pór roku – konspekt zajęć rewalidacyjnych. Terapia indywidualna, uczeń z niepełnosprawnością intelektualnąZimowe ćwiczenia logopedyczne plus materiały Zabawy z Panią Zimą – scenariusz zajęć w grupie 3-latkówCele operacyjne – dziecko:Uczestniczy w zabawach i zajęciach organizowanych przez różne części się prostymi obrazek pocięty na sposób poruszania się w zabawach w formie opowieści ruchowej oraz w zabawach ze na karton gotowe elementy, stempluje przy pomocy zajęć:1. Powitanie Pani przebrana za Panią Zimę wita się z dziećmi.„Drogie Przedszkolaki, czy wiecie kim jestem?Jestem Zima, Pani dzięki mnie pada śnieg, woda zamienia się w lód,a dzieci mogą ulepić bałwanki i wybudować śnieżne się dowiedzieć, czego już się o mnie dla was zimowe zadania. View original post 1 587 słów więcej
Uczestnicy poruszają się po całej Sali w dowolny sposób podczas zabawy, informacje: świeci słoneczko (dzieci spacerują po Sali) lub pada śnieg ( dzieci siadają na dywanie i się chowają). Zabawę powtarza się kilka razy. Zimowy spacer: Scenariusz hospitacji diagnozującej. Pomysły, inspiracje do wykorzystania w szkole, przedszkolu
. b3z2kkq387.pages.dev/321b3z2kkq387.pages.dev/793b3z2kkq387.pages.dev/795b3z2kkq387.pages.dev/991b3z2kkq387.pages.dev/436b3z2kkq387.pages.dev/531b3z2kkq387.pages.dev/333b3z2kkq387.pages.dev/560b3z2kkq387.pages.dev/997b3z2kkq387.pages.dev/242b3z2kkq387.pages.dev/300b3z2kkq387.pages.dev/997b3z2kkq387.pages.dev/379b3z2kkq387.pages.dev/502b3z2kkq387.pages.dev/184
scenariusz zimowy dla 3 latków